آزمون مهارت زبان انگلیسی دولینگو چیست؟

آزمون مهارت زبان انگلیسی دولینگو آزمونی رایانه محور و تطبیقی است که مهارت متقاضیان بین‌المللی (که زبان مادری آنها انگلیسی نیست) را در زبان انگلیسی می‌سنجد و به علت مزایایی که دارد، به شدت در حال گسترش است.

 

ساختار آزمون دولینگو چگونه است؟

این آزمون سه بخش دارد

 

مقدمه سریع

 

مقدمه‌­ای است که قوانین و الزامات دولینگو را معرفی می کند (بارم ندارد) (10 دقیقه

سوالات تطبیقی:  

قسمت اصلی آزمون همین بخش است که از طریق پرسش‌های بارم‌بندی شده، مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نگارشی داوطلب را می‌سنجد. 25 دقیقه)
هدف از این بخش از سوالات، ارزیابی دایره لغات زبان انگلیسی شما، دانش دستور زبان و گرامر، تلفظ استاندارد، توانایی خواندن و نوشتن و سنجش مهارت‌های شنیداری شما می‌باشد. ترتیب سوالات در این بخش کاملا تصادفی است، اما دو سوال آخر استثنا هستند؛ پاسخ نوشتاری سوال نخست بین 50 تا 100 کلمه و پاسخ سوالات مهارت گفتاری بین 30 تا 90 ثانیه است

.

مصاحبه ویدئویی و نمونه نگارش 

: در این قسمت از شما خواسته می‌شود تا به تعدادی سوالات که لزوما پاسخی قطعی ندارند، جواب دهید. اگرچه این قسمت بارم ندارد اما پاسخ ها به موسساتی که امتیازتان را دریافت می‌کنند (برای ارزیابی وضعیت زبان شما فرستاده می‌شود؛ در نتیجه بخشی حائز اهمیت است. 10 دقیقه)
این بخش قسمت نهایی آزمون است و داوطلب دو کار اصلی برای انجام دادن دارد: اول اینکه به موضوع انتخابی خود و به صورت فایل ویدئویی (شفاهی) در حد 1 تا 3 دقیقه به موضوع انتخاب خود پاسخ دهید. دوم اینکه بین 3 تا 5 دقیقه فرصت دارید تا به موضوع انتخابی خودتان نوشتاری پاسخ دهید. همچنین برای هریک از این دو بخش 30 ثانیه فرصت دارید تا موضوعات را بخوانید، انتخاب خود را انجام دهید و به پاسخ خود فکر کنید. همانطور که بیان شد، این بخش نمره ندارد، اما پاسخ شما به موسسات دریافت کننده امتیاز و نمره نهایی، فرستاده می‌شود.

 

چه دانشگاه‌هایی نمره  این آزمون را معتبر تلقی کرده و می‌پذیرند؟

تعداد دانشگاه‌هایی که نمره دولینگو را به عنوان جانشینی برای تافل یا آیلتس مورد قبول قرار می‌دهند، در حال افزایش است. تا زمان نگارش این مطلب اما تعدادی از برترین دانشگاه‌های جهان مثل ییل، NYU، کلمبیا ، کنکوردیا و … دولینگو را معتبر تلقی می‌کنند.

لیست کامل دانشگاه‌هایی که نمره آزمون دولینگو را تائید می‌کنند 

هزینه شرکت در این آزمون چقدر است؟

شاید به جرئت بتوان گفت که بزرگ‌ترین حسن دولینگو نسبت به دو رقیب قدرتمندش (تافل و آیلتس) هزینه کم‌تری است که داوطلب باید پرداخت کند؛ چیزی حدود 50 دلار یعنی حدود یک چهارم هزینه‌ای که برای شرکت در آیلتس یا تافل باید پرداخت کرد